ТИП НА ДЕНОТ: (25.10.2020,15:00) САУТЕМПТОН – ЕВЕРТОН

ЕВЕРТОН ПРОДОЛЖУВА БЕЗ ПОРАЗ

Англија, Премиер Лига, 25.10.2020: Саутемптон – Евертон ТИП Х2

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Саутемптон и Евертон од рамките на англиската Премиер лига. Саутемптон игра доста променливо откако е започната сезона, па и затоа се наоѓаат на средината на табелата. Еверетон од друга страна е најголемото изненадување досега и после 5 натпревари нема се уште пораз, односно во тој временски рок запишаа четири победи и едно реми. Веруваме дека и на овој натпревар ќе продолжат со исто темпо. Наш предлог е Х2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.49.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*