ТИП НА ДЕНОТ: (21.10.2020,21:00) АЈАКС – ЛИВЕРПУЛ

ГОСТИТЕ СЕ ФАВОРИТИ

Меѓународен, Лига на шампиони, 21.10.2020: Ајакс – Ливерпул ТИП 2

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ајакс и Ливерпул од рамките на Лигата на шампиони. Холанѓаните се во одлична форма и на последните пет натпревари имаат запишано само еден пораз, но искрено конкуренцијата им е далеку послаба од колку на нивните противници. Ливерпул од друга страна е со големи амбиции, а за остварување на тие амбиции не треба да прави киксови на натпревари со противници како Ајакс. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.78.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*