ТИП НА ДЕНОТ: (18.10.2020,21:00) БЕТИС – СОСИЕДАД

ЕФИКАСЕН НАТПРЕВАР ВО ЛА ЛИГА

Шпанија, Ла Лига, 18.10.2020: Бетис – Сосиедад ТИП ГГ

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Бетис и Сосиедад од рамките на шпанската Ла Лига. На почетокот на сезоната мора да признаеме дека и двете екипи се снајдоа одлично. Имено, во овој момент и двете екипи се наоѓаат на топ позициите што и не е мала работа со оглед на големата конкуренција. Овде немаме фаворит за победа, па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме тип на голови. Наш предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.75.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*