ТИП НА ДЕНОТ: (28.09.2020,20:45) ГЕНК – ОСТЕНДЕ

ГЕНК Е ФАВОРИТ

Белгија, Жупиле лига, 28.09.2020: Генк – Остенде ТИП 1

Резултат: 2-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Генк и Остенде од рамките на белгиската Жупиле лига. Овде имаме дуел на две екипи кои имаат ист учинок откако е започната сезоната. Сепак по квалитет, нешто подобар е Генк, а на овој натпревар ја има улогата на фаворит и поради домашниот терен. Веруваме дека ќе доминираат и ќе победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.65.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*