ТИП НА ДЕНОТ: (13.08.2020,19:30) МАКАБИ ТЕЛ АВИВ – ХАПОЕЛ БЕР ШЕВА

ЕФИКАСНО ФИНАЛЕ

Израел, Супер Куп, 13.08.2020: Макаби Тел Авив – Хапоел Бер Шева ТИП ГГ

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Макаби Тел Авив и Хапоел Бер Шева од финалето на израелскиот Супер Куп. Првиот натпревар од финалето заврши со резултат 2-0 во корист на Макаби Тел Авив, па сега Хапоел Бер Шева ќе се обиде да им се реваншира. Домаќините се огромни фаворити во овој дуел, но искрено ние сметаме дека и гостите имаат свои шанси. Наш предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 2.28.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*