ТИП НА ДЕНОТ: (09.08.2020,18:15) МЕХЕЛЕН – АНДРЕЛЕХТ

АНДЕРЛЕХТ Е ВО ПОДОБРА ФОРМА

Белгија, Жупиле лига, 09.08.2020: Мехелен – Андерлехт ТИП 2

Резултат: 2-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Мехелен и Андрелехт од рамките на првото коло на белгиската елитна лига. Мехелен во изминатиот период изигра неколку контролни натпревари, но за жал не може да се пофали со кој знае какви резултати. Андерлехт од друга страна покажа карактер и спремност за почетокот на новата сезона, па затоа и сметаме дека ќе победат на овој натпревар. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.85.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*