Тикет на денот (среда, 09.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Продолжуваат квалификациите за европските купови, но се повеќе и повеќе натпревари имаме и во домашните првенства. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Панатенаикос – Марсеј – 2 @ 2.15 во Mozzart

Марсеј може да кажеме дека се задоволни со третото место иако за нив приоритет беше директниот пласман во Лига 1. Само двете првопласирани екипи од Франција одат директно во ЛШ, но и третиот тим има шанси преку квалификациите. За противник го имаат тимот на Панатенаикос кој заврши како второпласиран тим во грчкото првенство, па мораше да изигра и една рунда повеќе. Се сретнаа со Дњипро и беа посупешни во тој двомеч. Ова е дуел на две екипи со солиден квалитет, но нас ни делува дека Марсеј е поблиску до победа. Типуваме 2 со квота 2.15 во Mozzart.

AEK Ларнака – Макаби Тел Авив – 2 @ 2.50 во 22Bet

Ова е натпревар од третото коло за квалификациите во конфренциската лига.  Домаќините АЕК на крајот на првенството беа трети, додека Макаби од Тел Авив уште еднаш остана без титула, а заврши на третото место зад Макаби Хаифа и Хапоел Бер Шева. За нив најважно е да ја вратат титулата во Тел Авив, но секако и Лигата на конференции би значела многу. Макаби играше во второто коло од квалификациите и без поголеми проблеми го елиминираа тимот на Петрокуб. АЕК исто така се вклучи во второто коло, а нивни ривал беше екипата на Торпедо од Жодино. Овде ние очекуваме гостите да бидат посупешни и предлагаме победа за нив. Коефициентот за 2 изнесува 2.50 во 22Bet.

Фредрикштад – Брине – 1&2+ @ 2.00 во Bet365

Комплетното коло од норвешката втора лига се игра оваа среда. Во ова првенство имаше едномесечна пауза, а натпреварувањето беше продолжено од претходниот викенд. После првиот дел на сезоната, во водство е тимот на Фредрикштад кој во минатото коло славеше на гостувањето против Скиед во Осло со 2:1. Сега им доаѓа доста појак ривал, екипата на Брине, но и против оваа екипа тие се фаворити. Тимот на Брине во минатото коло го совлада Ранхејм со минимални 1:0 и се помести на 12-та позиција. Делува дека домаќините на овој натпревар се повторно фаворити, па типуваме 1&2+ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*