Среда, 24/02 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
24/02Барселона vs ЕлчеПолувреме/Крајтип: 1/1
8 / 10 единици
22/02/2021 09:31
Барса е апсолутен фаворит на овој натпревар и нема право на кикс ако сака да остане во трката за титула.
Барселона

Само што помисливме дека Барселона излезе од кризата и започна со добрите игри и добрата серија резултати следеше тотално неочекуваното реми против Кадиз кое не ги вклопи во борбата за титула.

Елче

Елче важи за еден од тимовите кои имаат потенцијал за да ја напуштат Ла Лига. Во ммоментов се наоѓат во црвената зона, но имаат два натпревари помалку во однос на своите конкуренти, па тоа мора да го искористат.

Предлог

Овде и на двете екипи им требаат бодови, но Барса веруваме дека поблиску до тоа, па затоа предлагаме 1/1 со квота 1.50 во 10Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*