Среда, 28/07 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
28/07Галатасарај vs ПСВ АјндховенДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
26/07/2021 09:49
Очекуваме овие две екипи да играат отворено и да видиме по најмалку еден гол на двете страни.
Галатасарај

Тимот на Галатасарај претрпе голем шок во првиот натпревар од ¼ финалето од квалифиакциите за ЛШ. Тие примија неверојатни пет гола, а со тоа го минимизираа и шансите за пласман понатаму.

ПСВ

ПСВ е во многу добра форма, а најдобар показател за тоа ни се натпреварите во последниов месец. Тие го зпаочнаа контролниот период и успеаа да останат непоразени, па исто така продолжија и во квалификациите за ЛШ.

Предлог

Овде очекуваме ефикасен натпревар и најмалку по еден гол на двете страни. Типуваме ГГ со квота 1.53 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*