Вторник, 27/07 - Фудбал, Шведска, Супертан
27/07Хелсингборг vs Фалкенберг1X2тип: 1
7 / 10 единици
26/07/2021 09:43
Хелсинборг е фаворит на овој натпревар и очекуваме да ја оправда таа улога.
Хелсингборг

Хелсингборг после 11 изиграни натпревари се наоѓа на седмото место на табелата и во последните пет натпревари запиша три победи и два порази што е некако солиден учинок, а зад позициите кои водат во повисок ранг заостануваат 5 бода.

Фалкенбергс

Фалкенебергс е на претпоследното место на табелата поточно има ист број бодови како и последнопласираниот тим на Акрополис. Главната цел на овој тим е само да обезбеди навремен опстанок и ништо повеќе.

Предлог

Овде улогата на фаворит ја има тимот на Хелсингборг, па веруваме и дека ќе ја оправдаат таа улога. Наш предлог е 1 со квота 1.95 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*