Понеделник, 26/07 - Фудбал, Германија, 3 Лига
26/07Фрајбург II vs Вехен Висбаден1X2тип: 2
8 / 10 единици
26/07/2021 08:25
Вехен е поквалитетен тим и очекуваме лесна победа за нив на овој натпревар.
Фрајбург II

Не се играа сите регинални лиги минатата сезона, но лигата Југозапад беше завршена на регуларен начин каде што триумфираше екипата на Фрајбург која зад себе ги остави Елверзберг и Офенбах. Оваа екипа ќе дебитира во повисок ранг и очекуваме одлично да се снајде.

Вехен

Тимот од Визбаден пред две сезони играше во Цвајт, но таму не се задржа долго. Минатата сезона во третата лига завршија на шестото место и не успеаа да изборат бараж. Во текот на припремите изиграа многу натпревари и одлично се покажаа.

Предлог

Вехен е поквалитетен тим за разлика од вториот тим на Фрајбург, па затоа предлагаме 2 со квота 2.50 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*