Недела, 13/06 - Фудбал, Норвешка, Елитна Серија
13/06Стремсгодсет ИФ vs Розенборг ВК1X2тип: 2
7 / 10 единици
09/06/2021 14:22
Розенборг е фаворит на овој натпревар и очекуваме да ја оправда таа улога.
Стромсгодсет

Тимот на Стромсгодсет е на 13-то место со вкупно 4 бода освоени во изминатите четири кола, па тоа е учинок кој не им дозволува да се тргнат од црвената зона, поточно овој тим е веднаш над опасните позиции.

Розенборг

Тимот на Розенборг е лидер на табелата, а нивните амбиции се да завршат тука и на крајот. Досега се покжаа одлично и покрај тоа што направија неколку неочекувани киксови во изминатите седум кола.

Предлог

Овде Розенборг е фаворит и искрено очекуваме да доминира на теренот. Типуваме 2 со квота 1.85 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*