Петок, 11/06 - Фудбал, Република Ирска, Премиер Дивизија
11/06Дундалк vs Ватерфорд ЈунајтедПолувреме/Крајтип: 1/1
8 / 10 единици
08/06/2021 09:42
Дандалк е овде огромен фаворит, па очекуваме да доминира уште од првата минута.
Дандалк

Дандалк оваа сезона некако заостана наназад со оглед на тоа што имаше големи амбиции. Тие се наоѓаат на долниот дел од табелата и скоро е невозможно да се борат за титулата иако се имаат изиграно само 14 кола од новотор првенство.

Ватерфорд

Овој тим е во многу лоша позиција. Досега има победено само два пати, а во моментов е во серија од седум последователни порази што е навистина голем доказ за лошата форма на овој тим, па според овие податоци тие важат за најголеми фаворити за елиминација.

Предлог

Овде очекуваме дека Дандалк ќе доминира, а Ватерфорд тешко дека ќе успее да ја прекине лошата серија резултати. Сепак, како и да е наш предлог е 1/1 со квота 1.72 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*