Петок, 09/04 - Фудбал, Франција, Лига 1
09/04Мец vs Лил1X2тип: 2
7 / 10 единици
07/04/2021 13:48
Мец нема некои амбиции за оваа сезона, па со навремен опстанок би биле задоволни.
Мец

Тимот на Мец се наоѓа на средината на табелата, но во последно време влезени се во криза. Најдобар показател за тоа ни се резултатите од последните четири натпревари каде што овој тим нема победа, односно во тој временски период запишаа три порази и едно реми.

Лил

Лил со победата над ПСЖ во последното коло од француската Лига 1, создаде одлична предност на лидерската позиција и на тој начин е поблиску до титулата. Изиграа фантастичен натпревар против Парижаните кој важат за најквалитетен тим во Франција.

Предлог

Овде Лил нема право на кикс и се освен победа за нив би било изненадување на овој натпревар. Типуваме 2 со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*