Сабота, 10/04 - Фудбал, Англија, Премиер лига
10/04Ливерпул vs Астон Вила1X2тип: 1
8 / 10 единици
07/04/2021 09:15
Веруваме дека Ливерпул на овој натпревар ќе изигра одлично и ќе ги земе трите бода.
Ливерпул

Ливерпул во овој натпревар влегува со лошо расположение. Тие во рамките на ЛШ доживеаа тежок пораз од Реал Мадрид, па тешко дека ќе успеаат да ја неутрализираат предноста и да се вратат во трката за ½ финале. Во Премиер лига врзаа две победи по ред, па тоа придонесе за да бидат поблиску до позициите кои следната сезона ќе ги одведат во Европа.

Астон Вила

Астон Вила прикажа солиднии партии низ целата сезона, а во последното коло со победа над Фулам ја прекина серијата без победи која траеше неколку кола. Како и да е, овој тим нема проблеми околу опстанок, па може да кажеме дека си ја исполни својата цел.

Предлог

Овде очекуваме Ливерпул да победи и да ја оправда фаворитската улога. Типуваме 1 со квота 1.54 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*