Четврток, 08/04 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
08/04Гранада vs Манчестер Јунајтед1X2тип: 2
7 / 10 единици
07/04/2021 09:10
Манчестер Јунајтед е во солидна форма и не би требало да има проблеми на овој натпревар.
Гранада

Со самиот пласман во ¼ финалето, може да кажеме дека Гранада се задоволни. Тие се снајдоа одлично во Лига Европа, но бда бидеме искрени потфрлија во последните три натпревари каде што запишаа и три порази, па со лошо расположение влегуваат на овој натпревар.

Манчестер Јунајтед

Тимот на Манчестер Јунајтед има големи амбиции за оваа сезона во Лига Европа. Веруваме дека амбициите им се насочени кон титула, па на овој натпревар би требало и да победат за да не си создаваат дополнителни проблеми.

Предлог

Овде очекуваме доминација на гостите и предлагаме да изиграте 2 со квота 1.57 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*