Петок, 26/02 - Фудбал, Германија, Бундеслига
26/02Вердер Бремен vs Ајнтрахт Франкфурт1X2тип: 2
6 / 10 единици
22/02/2021 10:31
Ајнтрахт е во одлична серија и со супер расположение патува кај тимот на Вердер Бремен.
Вердер

Вердер само што помисливме дека подизлезе од кризата, започна нова серија лоши резултати каде што нема победа на последните три кола, а во тој временски период запиша две реми и еден пораз.

Ајнтрахт Франкфурт

Со вакво темпо ако продолже тимот на Ајнтрахт дефинитивно не им гине Лига на шампиони. Во моментов се на делба на третото место заедно со тимот на Волфсбург и имаат солидна предност во однос на петтопласираниот Леверкузен.

Предлог

Овде Ајнтрахт веруваме дека ќе изигра уште еден фантастичен натпревар и предлагаме 2 со квота 1.90 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*