Четврток, 25/02 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
25/02Лестер Сити vs Славија Прага1X2тип: 1
7 / 10 единици
22/02/2021 09:38
Лестер е апсолутен фаворит на овој натпревар и очекуваме нивна доминација.
Лестер

Тимот на Лестер игра фантастично оваа година како во Премиер лигата така и во Лига Европа. Во првиот натпревар против Славиа Прага не успеаа да постигнат гол, но и својата мрежата ја сочуваа што им дава голема предност на овој натпревар.

Славија Прага

Славија Прага се покажа на првиот натпревар, но во домашното првенство не успеаа да го победат тимот на Теплице каде што ремизираа со 1-1, а тоа за среќа не им влијаеше на пласманот на табелата каде што ја имаат лидерската позиција.

Предлог

Шансите за победа на Лестер на овој натпревар се максимални, па веруваме дека ќе продолжат понатаму. Коефициентот за 1 во 22Bet изнесува 1.55.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*