Вторник, 23/02 - Фудбал, Англија, Премиер лига
23/02Лидс Јунајтед vs Саутемптон1X2тип: 1
7 / 10 единици
22/02/2021 09:28
Лидс е фаворит на овој натпревар и очекуваме да доминира на теренот.
Лидс

Лидс потфрли во последните две кола и запиша два последователни порази. Имаше навистина тешки противници, па можеби до некаде тоа е и оправдано. Прво беа поразени од Арсенал, а потоа и од Волвс. Сепак нивниот опстанок не е доведен во прашање.

Саутемптон

Тимот на Саутемптон е на средината на табелата и може да кажеме дека е во криза со оглед на тоа што има подолга серија резултати без победа. На последниот натпревар успеаа да земат тежок бод од екипата на Челзи.

Предлог

Лидс овде важи за благ фаворит, но очекуваме да ја оправдаа таа улога и предлагаме 1 со квота 2.20 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*