Понеделник, 23/11 - Фудбал, Турција, Супер Лига
23/11Галатасарај vs Кајзериспор1X2тип: 1
8 / 10 единици
19/11/2020 08:44
Галатасарај е далеку поквалитетен тим и веруваме во нивна лесна победа на овој натпревар.
Галатасарај

После малата криза која завладее во овој клуб, конечно на повидок се позитивни резултати. Имено, во последните три натпревари, Галатасарај запиша исто толку и победи и сега стигна многу блиску до лидерската позиција која е главна цел за оваа сезона.

Кајсериспор

Еден од поголемите фаворити за елиминација е тимот на Кајсериспор. Тие се во катастрофална серија резултати и на последните пет натпревари запишаа четири порази и една победа што навистина тоа не е скор за пофалба.

Предлог

Галтасарај овде е далеку поквалитетен противник, па поради тоа очекуваме да победи без поголеми проблеми. Наш предлог е 1 со квота 1.55 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*