Недела, 18/10 - Фудбал, Холандија, Ередивизија
18/10Цволе vs ПСВ АјндховенДа постигне погодок - двете екипитип: Да
6 / 10 единици
16/10/2020 13:51
Зволе е домаќин на ПСВ која е голем фаворит за победа и покрај тоа што не е на потребното ниво на стартот од сезоната.

ЗВОЛЕ


 


Екипата на Зволе важи за исклучиво домашен тим, кој е сосема различен кога игра дома и на гости. На домашен терен, можат против секого да одиграат на високо ниво. По три натпревари имаат по еден пораз, реми и победа, но веќе одиграа со Феенорд и Аз Алкмар и не разочараа. Имаат еден крајно тежок старт на сезоната кој ќе заврши со овој меч и ако освојат барем бод со ПСВ, ќе добијат ветер во грб пред полесните натпревари за нив.


 


ПСВ


 


Екипата на ПСВ е на второто место по четири одиграни натпревари, со три победи и реми. Сепак, не импресионираше сезонава на ниту еден меч, па дури имаше и среќа во неколку наврати. Само на последниот дуел не примија гол од Ситард кој мора да се каже дека беше подобар тим од ПСВ со 16 удари кон голот, наспроти девет на ПСВ. Ако ПСВ сака да се бори за титулата сезонава ќе мора да игра далеку подобро, но тие сега ќе размислуваат и за дуелот од Лигата на Европа против Гранада кој се игра во четврток.


 


ПРЕДВИДУВАЊЕ


 


Нема дилема за тоа која екипа е фаворит. Но ПСВ не е на потребното ниво на стартот на сезоната. Тие имаат победи на последните 11 натпревари со Зволе, но овој пат мислам дека домаќинот може барем до гол. Ќе одиграм ГГ со коефициент 1.63 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*