Понеделник, 19/10 - Фудбал, Англија, Премиер лига
19/10Лидс Јунајтед vs Вулверхемптон ВандерерсДа постигне погодок - двете екипитип: Да
6 / 10 единици
13/10/2020 13:12
И двете екипи се непредвидливи, но сепак во најмала рака очекуваме по еден гол на двете страни.

Лидс


Искрено од Лидс сите очекувааа експресен повраток во Чемпионшип, но искрено тие во првите неколку кола го докажаа спортивното. Овој тим, во првото коло беше поразен од Ливерпул, а веднаш потоа запиша две победи и едно реми.


Волвс


Волвс е препознатлив тим по својата непредвидливост. Практично, тие може да го победат секој тим, но можат и да изгубат од секој тим. Во првите четири кола запишаа два порази и две победи, па тоа го докажува фактот дека овој тим не е „стабилен“.


Предлог


Со оглед на тоа што и двете екипи играат солидно оваа година решивме да го избегнеме конечниот исход. Предлагаме ГГ со квота 1.91 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*