Недела, 18/10 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
18/10Виљареал vs ВаленсијаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
13/10/2020 12:08
Овде очекуваме еден тежок и непредвидлив натпревар со најмалку по еден гол на двете страни.

Виљареал


Тимот на Виљареал и оваа сезона започна со своите непредвидливи игри. Засега се наоѓа на одличното четврто место со вкупно 8 бода и учинок од две победи, две реми и еден пораз. Во последното коло од Ла Лига зеде важен бод од гостувањето кај Атлетико Мадрид.


Валенсија


По стариот добар обичај Валенсија започнува секоја сезона со лоши резултати, а како што изминува времето тие се повеќе и повеќе се подобруваат. Истото е оваа година, па сега овој симпатичен тим се наоѓа на средината на табелата со само седум освоени бода во пет кола.


Предлог


Овде Виљареал е фаворит, но ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*