Недела, 20/09 - Фудбал, Германија, Бундеслига
20/09РБ Лајпциг vs Мајнц 05Полувреме/Крајтип: 1/1
7 / 10 единици
15/09/2020 09:55
На овој натпревар очекуваме дека тимот на Лајпциг ќе биде максимално доминантен.

Лајпциг


Лајпциг се уште важи за пријатно изненадување. Овој тим во рамките на ЛШ успеа да го елиминира тимот на Атлетико Мадрид, но за жал подоцна беа елиминирани од ПСЖ. Исто така во Купот изигра одлично против тимот на Нинберг каде што славеа со 0-3.


Мајнц


Мајнц искрено нема со што да се пофали. Во контролниот период изиграа неколку натпревари и немаа некои посебно импресивни резултати. Во рамките на Купот добија доста слаб противник и без поголеми проблеми го декласираа со резултат од 1-5.


Предлог


Лајпциг е за класа поквалтиетен тим од Мајнц и веруваме дека без поголеми проблеми ќе го надиграат денешниот противник. Предлагаме 1/1 со квота 1.90 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*