Сабота, 19/09 - Фудбал, Англија, Премиер лига
19/09Арсенал vs Вест Хем Јунајтед1X2тип: 1
6 / 10 единици
15/09/2020 09:51
Арсенал е во одлична форма и веруваме дека без поголеми проблеми ќе победи на овој натпревар.

Арсенал


Според сите очекувања Арсенал ја започна како што треба оваа сезона. Тие запишаа убедлива победа над Фулам во првото коло каде што победија со 3-0, а искрено амбициите на овој тим се големи.


Вест Хем


Вест Хем во првото коло од новата сезона силата ја мереше со тимот на Њукасл, но за жал беа поразени со 2-0, а од прикажаната игра дефинитивно се докажа дека имаат проблем со реализацијата и со офанзивата.


Предлог


Овде Арсенал не би требало да има големи проблеми, па предлагаме 1 со квота 1.55 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*