Среда, 16/09 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
16/09Макаби Тел Авив vs Динамо Брест1X2тип: 1
6 / 10 единици
14/09/2020 13:40
Макаби е домаќин на Динамо Брест во квалификациите за пласман во Лигата на Шампиони и е фаворит за победа.

МАКАБИ ТЕЛ АВИВ


Макаби немаше тешка задача во предходните две кола и славеше над Тига од Летонија со 2:0 и над Судова од Литванија со 0:3. Сега ќе имаат далеку потешка задача иако играат повторно со екипа од истокот на Европа. Фаворити се и имаат подобар тим, оголем квалитет но по првите две кола во домашниот шампионат имаат реми и пораз и не се задоволни од формата. Ќе имаат тежок меч и мислам дека ќе бидат предпазливи.


ДИНАМО БРЕСТ


Екипата од Брест после долги години ја сруши доминацијата на Бате Борисов во Белорусија и до сега го оправдува тоа и во Европа. Ја елиминираа Астана а беа аутсајдери со неверојатни 6:3, а во предходното коло славеа и над босанскиот шампион Сараево со 2:1. Но сега ќе играат на гости. Сезоната во Белорусија е почната одамна и по 21 коло Динамо Брест е на очајното 9-то место без шанси за одбрана на титулата. Тешко дека ќе стигнат и до местата кои водат во Европа, па сега целосно се насочени кон овој меч во Израел.


ПРЕДВИДУВАЊЕ


Се е на страната на домаќинот. Брест направи изненадување во првото коло, имаше среќа во второто но сега ќе имаат далеку потешка задача. Мислам дека домаќинот ќе слави победа и ќе одиграм тип 1 со коефициент 1.62 во Unibet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*