Среда, 16/09 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
16/09ФК Митјиланд vs Јанг БојсДа постигне погодок - двете екипитип: Да
5 / 10 единици
14/09/2020 13:38
Ова е меч помеѓу две офанзивни екипи со речиси израмнет квалитет. Очекувам неизвесност но и голови и на двете страни.

МИТЈИЛАНД


Митјиланд на убедлив начин ја освои титулата во Данса, со предност од неверојатни 14 бодови во однос на ФК Копенхаген. Напаѓачката игра беше пресудна за нивната титула и се чини дека тимот не знае да игра на друг начин, освен да напаѓа. Во предходното коло од Лигата на Шампиони го елиминираа Лудогорец во Бугарија играјќи целосно офанзивно. Таков ќе биде случајот и овој пат. Во првото коло во Данска минатиов викенд загубија од Сандерјуск, но играа со комбиниран тим и повеќе мислеа на овој меч, па тој пораз не го земајте премногу во предвид.


ЈАНГ БОЈС


Она што важеше за Митјиланд околу офанзивната игра, во целост важи и за Јанг Бојс. На убедлив начин станаа шампиони во Швајцарија, но можеби проблем за нив на овој меч ќе биде тоа што лигата кај нив сеуште не е започната. Јанг Бојс имаше полесна задача од Митјиланд минатото коло и славеа над Клаксвик од Фарски Острови со 3:1 но сега ќе имаат далеку потешка задача, особено што ќе играат во Данска.


ПРЕДВИДУВАЊЕ


Квалитетот на екипите е речиси израмнет. Можеби малку поголем и поквалитетен играчки кадар има гостинот, но Митјиланд ќе игра дома. Ќе биде ова неизвесен меч помеѓу две екипи кои играат офанзивно, а кога се игра така доаѓаат и головите. Ќе одиграм ГГ со коефициент 1.81 во Unibet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*