Четврток, 17/09 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
17/09Тракаи vs Слован Либерец1X2тип: 2
7 / 10 единици
14/09/2020 08:38
Овде Либерец е поквалитетен тим и сметаме дека без проблеми ќе победи на овој натпревар.

Ритераи


Тимот на Ритераи ни доаѓа од литванската елитна лига, но искрено немаат кој знае каков успех. Во последните пет натпревари запишаа доста шарени резултати и во тој временски период имаат две реми една победа и еден пораз, а до овој дел стигнаа преку победа во продолжение каде што го победија тимот на Дери Сити.


Либерец


Либерец својата авантура ја започнува оттука. Овој тим може да се пофали со одлични резултати во последните неколку кола и покрај тоа што немаа некој противници за потценување. Како и да е, амбициите на Либерец се да стигнат до пласман во групната фаза од ЛЕ.


Предлог


Овде очекуваме Либерец да доминира и да го надигра Литванскиот тим. Наш предлог е 2 со квота 1.45 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*