Среда, 16/09 - Фудбал, Франција, Лига 1
16/09ПСЖ vs МецПолувреме/Крајтип: 1/1
7 / 10 единици
14/09/2020 08:29
ПСЖ започна многу лошо, но сега има идеална прилика да стави крај на губитничката серија.

ПСЖ


Кога станува збор за Фрнација 1 и ПСЖ може да кажеме дека исто така станува збор за катастрофа. Имено, тимот од Париз во првите два натпревари од новата сезона запиша два порази со минимални 1-0 од Марсеј и Ленс, па сега време е да се поправат и да ги земат првите три бода.


Мец


Мец ја има истата судбина како и ПСЖ и запиша два порази во првите два натпревари. Сепак може да кажеме дека распоредот не им одеше од рака бидејќи во првите две кола се сретнаа со тимовите на Лил и Монако кој воопшто не се за потценување.


Предлог


Време е ПСЖ да стави крај на лошата серија и да победи. Наш предлог за овој дуел е 1/1 со квота 1.75 во William Hill.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*