Сабота, 04/07 - Фудбал, Чешка, 1ва Лига
04/07Прибрам vs Теплице1X2тип: 1
7 / 10 единици
29/06/2020 10:12
Прибрам нема право на кикс и мора да победи на овој натпревар, доколку сака да остане во трката за прва лига.

Прибрам


Прибрам се наоѓа на последното место во групата за елиминација. Можеби и тоа е очекувано до некаде со оглед на тоа што играа катастофално во последно време. Во последните пет натпревари врзаа две победи, но тоа не беше доволно да ги напуштат црвените позиции.


Теплице


Теплице е на сигурно. Има 11 бода предност од екипата која ќе оди во Плеј аут, па можат на овој натпревар да играат порелаксирано и поопуштено. Формата им е одлична, а тоа го докажуваат последните четири натпревари каде што немаат пораз, односно запишаа три победи и едно реми.


Предлог


Прибрам има очајна потреба од бодови, доколку сака да го избегне директното испаѓање, па на овој натпревар нема многу опции освен да победи. Наш прелдог е 1 со квота 1.60 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*