Петок, 03/07 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
03/07Атлетико Мадрид vs Депортиво МајоркаПолувреме/Крајтип: 1/1
7 / 10 единици
29/06/2020 10:05
Очекуваме максимална доминација на Атлетико Мадрид и лесна победа за нив.

Атлетико Мадрид


На Атлетико Мадрид паузата им дојде одлично, па сега откако се вратија играат со полна пареа, па се на добар пат да ја исполнат својата цел, а тоа е пласман во најелитното фудбалско натпреварување – Лига на шампиони.


Мајорка


Мајорка ги очекува најлошото, па најверојатно ќе мора да се вратат во Сегунда. Математички за нив се уште има шанси, но за жал Селта има одлична предност и тешко дека овој тим ќе успее да ја неутрализира.


Предлог


Овде сметаме дека Атлетико Мадрид ќе доминира на теренот, па затоа предлагаме 1/1 со квота 1.83 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*