Четврток, 02/07 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
02/07Реал Сосиедад vs Еспањол1X2тип: 1
6 / 10 единици
29/06/2020 10:01
Сосиедад има одлична прилика за да стави крај на катастрофална серија резултати.

Реал Сосиедад


Што ли се случи со Сосиедад е прашањето кое си го поставуваат љубителите на фудбалот. Овој симпатичен тим играше одлично, но после паузата се врати и не личи на себе. Имено во последните три натпревари запиша исто толку и порази, па тоа кажува за нивната катастрофална форма.


Еспањол


Еспањол имаше многу прилики и за жал сите ги пропушти, па се позивесно е дека следната сезона ќе ги гледаме во Сегунда. Моментално се на дното на табелата и имаат 10 бода помалку од екипата која е на сигурно.


Предлог


Овде очекуваме Сосиедад да стави крај на лошата серија резултати и предлагаме 1 со квота 1.90 во William Hill.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*