Среда, 01/07 - Фудбал, Англија, Премиер лига
01/07Вест Хем Јунајтед vs Челзи1X2тип: 2
7 / 10 единици
29/06/2020 09:57
Челзи е во одлична форма и веруваме дека со победа продолжува и на овој натпревар.

Вест Хем


Вест Хем влезе во многу лоша серија, па сега тоа им создаде проблем околу опстанокот. Имено овој тим има само една победа на последните пет натпревари, па тоа ги доведе на делба на претпоследната позиција со екипите на Бормут и Астон Вила.


Челзи


За Челзи пак важи спортивното. Тие во последните пет кола од можни 15 бода зедоа 13 , па остануваат во борба за Лига на шампиони што им е примарна цел оваа сезона. Веруваме дека овој тим ќе се бори до самиот крај за таа позиција.
Предлог


Челзи веруваме дека ќе ја продолже одлична серија на резултати и во ова кола и без поголеми проблеми ќе го надигра тимот на Вест Хем. Наш предлог е 2 со квота 1.63 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*