Вторник, 30/06 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
30/06Леганес vs Севиља1X2тип: 2
7 / 10 единици
29/06/2020 09:48
Севиља има далеку поквалитетен тим и очекуваме лесна победа за нив на овој натпревар.

Леганес


Домаќинтие се во исклучително тешка ситуација во финишот на шпанската Ла Лига. Откако продолжи сезоната, Леганес не знае за победа, а во последните пет натпревари успеа да собере само два бода. Тоа доволно покажува дека се во катастрофална форма.


Севиља


Андалужаните после победата во градското дерби над Бетис останаа без тирумф на наредните четири натпревари. Севиља така остана без третата позиција , па се што им преостанува е да се борат за последната позиција која води во ЛШ.


Предлог


Овде имаме натпревар каде што двете екипи имаат потреба од бодови, но поради квалитетот сметаме дека Севиља е поблиску до трите бода. Наш предлог е 2 со квота 2.13 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*