Петок, 14/02 - Фудбал, Германија, Бундеслига
14/02Борусија Дортмунд vs Ајнтрахт Франкфурт1X2тип: 1
7 / 10 единици
12/02/2020 23:55
Натпревар од Бундеслигата каде домаќинот е фаворит и очекуваме да ги освои трите бода.

Борусија Дортмунд


„Милионерите“ многу се засилија во зимскиот преоден рок и дефинитивно ќе целат кон освојување на титулата, но минатото коло изгубија бодови иако имаа водство. Поради тоа немаат право на уште еден кикс, особено не пред својата публика. Дортмунд игра одлично на домашен терен, притоа е во добра форма и има еден пораз на последните четири меча.


Ајнтрахт Франкфурт


Ајнтрахт се наоѓа на 9-то место на табелата, но е блиску до местата кои водат во Европа. Иако е во добра форма и запиша три победи на последните четири меча, тешко дека ќе дојде до бодови на ова гостување. Покрај квалитетот, против Ајнтрахт е и традицијата на овој меч.


Предлог


Квалитетот и традицијата се на страната на домашниот тим, па нашиот предлог е Тип 1. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.46

Be the first to comment

Leave a Reply