Петок, 14/02 - Фудбал, Англија, Премиер лига
14/02Вулверхемптон Вандерерс vs Лестер СитиДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
12/02/2020 23:37
Возбудлив дуел од Премиер лигата каде очекуваме неизвесен меч со голови на двете страни.

Вулверхемптон


„Волците“ се наоѓаат на 9-то место на табелата, но во последно време имаат пад на формата и запишаа само една победа на последните пет меча. Сепак, Вулверхемптон е многу опасен на домашен терен, па оди на победа без разлика на противникот. Игра отворен фудбал за да постигне гол повеќе од противникот.


Лестер


Лестер игра фантастично оваа сезона и моментално е на третото место на табелата. И „лисиците“ исто така во последно време во лоша форма и запиша два порази во последните четири кола. Лестер го има еден од најдобрите напади во лигата, па тоа е предуслов за возбудлив меч.


Предлог


Дуел на два тима кои играат отворен фудбал, па веруваме дека ќе има голови на двете страни. Нашиот предлог „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.80

Be the first to comment

Leave a Reply