Недела, 16/02 - Фудбал, Италија, Серија А
16/02Каљари vs Наполи1X2тип: 2
7 / 10 единици
10/02/2020 14:24
Наполи е фаворит во овој дуел и очекуваме да ја оправда таа улога.

Каљари


После одличниот старт на Каљари тие врзаа катастрофална серија резултати каде што немаат победа на последните 10 натпревари во сите натпреварувања. Се уште се наоѓаат на горниот дел на табелата, но дефнитивно со ова темпо, многу брзо можат да го загрозат опстанокот.


Наполи


Што ли се случува со Наполи? Дефинитивно ова прашање ги мачи љубителите на фудбалскиот свет. Од фаворити за титула, стигнаа во втората половина на табелата. Тие врзаа две победи, но веднаш потоа следеше поразот од Лече кој тешко им дојде на фудбалерите на овој клуб.


Предлог


Овде не очекуваме ништо друго, освен победа за Наполи. Време е да започнат со игра каква што им доликува. Предлагаме 2 со квота 1.85 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply