Сабота, 15/02 - Фудбал, Италија, Серија А
15/02Аталанта vs РомаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
10/02/2020 14:20
Очекуваме ефикасен натпревар и најмалку по 1 гол на двете страни.

Аталанта


Аталанта и оваа сезона игра интересен фудбал, па не случајно се наоѓа на 4-та позиција на табелата која на крајот на сезонаа води во Серија А. Во последниот натпревар иако имаат негатива од 1-0 на полувреме против Фиорентина успеаа да направат пресврт и на крајот да победат.


Рома


Рома само што започна со добрите игри, повторно влезе во криза. Се уште имаат позиција која може да ги одведе во Европа, но фановите со тоа не се задоволни. Овој клуб во последните пет натпревари има запишано само една победа, па може да кажеме дека се во лоша форма.


Предлог


Според букмејкерите, тимот на Аталанта е фаворит во овој дуел, но ние сметаме дека најсигурно е да типуваме на голови. Наш предлог е ГГ со квота 1.45 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply