Петок, 14/02 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
14/02Валенсија vs Атлетико МадридДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
10/02/2020 14:13
Дуел на две непредвидливи екипи. Очекуваме по еден гол на двете страни.

Валенсија


И оваа сезона Валенсија по старото добро правило започна лошо, а како што изминува времето играат се подобро и подобро. Во последните пет кола имаат запишано три победи и два порази, па сега се наоѓаат на делба на 7-та позиција заедно со тимот на Реал Сосиедад.


Атлетико Мадрид


Иако Атлетико Мадрид најави дека ќе се бори за титула во Ла Лига, сепак тие се далеку од тоа бидејќи претрпеа резултатска криза. Моментално се на 4-та позиција со вкупно 39 бода и -13 бода од лидерската позиција која ја има моментално Реал Мадрид.


Предлог


Овде имаме дуел на две тотално непредвидливи екипи. Поради тоа решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Ние ве советуваме да изиграте ГГ со квота 2.10 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply