Среда, 15/01 - Фудбал, Египет, Премиер Лига
15/01El Gounah vs Замалек1X2тип: 2
7 / 10 единици
13/01/2020 14:44
Натпревар од најсилната лига во Египет, каде гостинот е фаворит и очекуваме да ги освои трите бода.

Ел Гунах


Ел Гунах се наоѓа на 12-то место на табелата и е блиску до зоната за испаѓање, иако овој тим има квалитет за лесно да обезбеди опстанок. Меѓутоа, моментално се наоѓа во мала криза и нема победа веќе четири меча. Проблем е лошата ефикасност, но на овој меч против нив ќе биде и традицијата. Имено, Ел Гунах нема победа над Замалек цели 9 години.


Замалек


Како и секоја сезона и оваа, целта на Замалек е највисок пласман, но тимот западна во резултатска криза и моментално е на третото место на табелата. Сега полека влегува во форма и запиша две победи по ред, па нема право на кикс на ова гостување. По традиција игра добро против Ел Гунах и се освен три бода ќе биде неуспех.


Предлог


Квалитетот и традицијата се на страната на гостите, па нашиот предлог е Тип 2. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.59

Be the first to comment

Leave a Reply