Вторник, 14/01 - Фудбал, Англија, Лига 2
14/01Моркамб ФК vs Порт ВалеДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
13/01/2020 14:37
Натпревар од четвртата амнглиска лига каде очекуваме неизвесен меч со голови на двете страни.

Морекамб


Морекамб моментално се наоѓа на претпоследното место на табелата и го очекува грчевта борба за опстанок. Од лигата испаѓа само еден тим, но Морекамб има само еден бод повеќе од последнопласираниот. Притоа, се наоѓа во исклучително лоша форма и на последните четири меча освои само еден бод. Најголем проблем на Морекамб е одбраната, која прими убедливо најмногу голови во лигата.


Порт Вале


Порт Вале се наоѓа на 10-то место на табелата, а целта на овој тим е да заврши во Топ 7 за да влезе во плеј-офот. Поради тоа нема право на кикс и има потреба од бодови на ова гостување. Тимот се наоѓа во одлична форма и нема пораз на последните 6 меча во лигата, но и Порт Вале исто така има проблем со одбраната.


Предлог


Дуел на два тима со лоши одбрани, па очекуваме голови на двете страни. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.86

Be the first to comment

Leave a Reply