Четврток, 16/01 - Фудбал, Шпанија, Сегунда Дивизија
16/01Жирона ФК vs Екстремадура УД1X2тип: 1
8 / 10 единици
13/01/2020 10:22
Жирона е фаовирт на овој натпревар и сметаме дека ќе ја оправда таа улога.

Жирона


Жирона после одличната серија, влезе во криза во последните три натпревари. Тие немаат победено ниту еднаш, па затоа и се оддалечија од позициите кои можат да ги одведат во Плеј оф за Ла лига. Сега во гости им доаѓа екипата на Екстремадура која е одлична прилика за крај на серијата лоши резултати.


Екстремадура


Екстремадура и на првата позиција која води во пониско ниво. Тие сепак во последните неколку кола се подобрија и зедоа шест бода на четири натпревари. Сепак тоа не е доволно за да го избегнат најлошото сценарио.


Предлог


Овде Жирона е фаворит и сметаме дека без поголеми проблеми ќе ја оправда таа улога. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.55 во William Hill.

Be the first to comment

Leave a Reply