Среда, 15/01 - Фудбал, Франција, Лига 1
15/01Монако vs ПСЖДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
13/01/2020 10:18
Овде очекуваме реприза од натпреварот од пред неколку дена и по еден гол на двете страни.

Монако


Иако Монако во претходното коло против ПСЖ ја имаше улогата на голем аутсајдер, тие сепак успеаа да земат еден бод од Париз, а искрено тој бод има голема вредност. Монако на тој начин стигна до 8-та позција и -3 бода од позициите кои водат во Европа.


ПСЖ


ПСЖ е се уште на лидерската позиција и има одлична предност пред второпласираниот Марсеј. Сега имаат можност на гостински терен да ја поправат грешката од претходното коло, па повторно се сретнуваат со непредвидливиот тим на Монако.


Предлог


Во натпреварот пред неколку дена видени беа 6 гола, односно резултатот беше 3-3, па и овде очекуваме нешто слично. Наш предлог е ГГ со квота 1.45 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply