Среда, 14/08 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
14/08Атромитос vs Легија ВаршаваВкупно погодоци - над/подтип: Под 2.50
7 / 10 единици
12/08/2019 15:45
Овде очекуваме уште еден затворен и неефикасен натпревар, па затоа типуваме мал број голови.

Атромитос


Минатата сезона Атромитос беше најрпијатното изненадување на грчкото првенство. Го зазедоа четвртото место и изборија плсман во квалификациите за ЛЕ. Започнаа од второто коло, а таму беа подобри од словечкиот претставник Дунајска Стреда.


Легија


Екипата на Легија е последна надеж дека Полците ќе маат некој претставник во Европа барем до нова година. Веќе со години оваа земја има лоши резултати во квалфиикациите за европските натпреварувања и ниедна не стигна до групната фаза.


Предлог


Скоро сме убедени дека не очекува меч со сличен стил на тој од Варшава. Ќе имаме уште една борба во кој головите можат да бидат инцидент. Наш предлог е 0-2 гола со коефициент од 1.68 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply