Вторник, 13/08 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
13/08Ајакс vs ПАОКПолувреме/Крајтип: 1/1
7 / 10 единици
12/08/2019 14:04
Ајакс е апсолутен фаворит во овој дуел и сметаме дека ќе ја оправда таа улога.

Ајакс


Иако Ајакс беше најпријатното изненадување во ЛШ минатата сезона, оваа сезона тие веќе со соочуваат со проблеми во квалификациите. Во првиот натпревар со ПАОК ремизираа со 2-2, па својот пласман во следното коло го доведоа во прашање.


ПАОК


За време на паузата ПАОК изигра неколку контролни натпревари и на сите беше победник освен на првиот против Алкамр. Според експертите, тие прелазниот рок не го искористија кој знае колку, но до крајот секако дека има уште.


Предлог


Овде Ајакс е апсолутен фаворит и сметаме дека ќе создава притисок уште од првото полувреме. Поради тоа ние решивме да типуваме 1/1 со коефициент од 1.95 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply