Вторник, 13/08 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
13/08Селтик vs КлужДа постигне погодок - двете екипитип: Да
9 / 10 единици
12/08/2019 13:51
И двете екипи се во одлична форма, а исто така имаат и големи амбиции.

Селтик


И во првото коло Селтик беше фаворит за победник, но сепак не успеа да ја оправда таа улога. Овој тим до овде стигна преку естонскиот Калју кој два пати го победи со убедливи 2-0, односно 5-0. Во првенството исто така започнаа со две убедливи победи над Мадервил и Ст. Џонстон.


Клуж


Тимот на Клуж е во одлична форма и немаат пораз на последните девет натпревари. Во првиот натпревар издржаа со реми, иако Селтик беше поквалитетен на тој натпревар.


Предлог


Овде очекуваме натпревар каде што ќе има голема борба. Според нас, конечниот исход е тешка задача, па затоа типуваме ГГ со коефициент од 2.30 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply