Четврток, 11/07 - Фудбал, Исланд, Урвалсделид
11/07Фрам vs КРДа постигне погодок - двете екипитип: Да
1 / 10 единици
09/07/2024 15:05
Овде очекуваме двете екипи да постигнат најмалку по еден погодок.

Фрам


Екипата на Фрам е на 7-та позиција со 16 бода и учинок од 4 победи, 4 реми и 5 порази. Овој тим имаше амбиции за повисоките позиции, но како што стојат работите само со евентуален пласман во плеј оф би биле задоволни.


Рејкјавик


Рејкјавик нема победа на последните пет натпревари и во тој временски период оствари два порази и три реми. Според овие параметри може да кажеме дека овој тим не е во некоја посебна форма, а исто така на овој дуел влегуваат со лошо расположение.


Предлог


Овие две екипи играат доста отворено и ефикасно, па веруваме дека ќе гледаме по еден погодок на двете страни. Типуваме ГГ со квота 1.41 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*