Петок, 12/07 - Фудбал, Република Ирска, Прва Дивизија
12/07Корк Сити vs Фин Харпс1X2тип: 1
7 / 10 единици
08/07/2024 13:17
Овде очекуваме домаќините да доминираат и да запишат лесни три бода.

Корк Сити


Екипата на Корк на овој натпревар влегува со одлично расположение. Тие во последните пет натпревари немаат пораз, поточно запишаа четири победи и едно реми, па во моментов се наоѓаат на лидерската позиција на табелата со одлична предност.


Фин Харпс


Екипата на Фин Харпс е на 4-то место со 34 бода, па очекуваме овој тим да остане во таа зона до крајот на сезоната и да се избори за пласман во плеј оф за повисок ранг. Во последниот натпревар запишаа победа и на овој дуел ќе влезат со добро расположение.


Предлог


Корк е голем фаворит на овој натпревар, а искрено очекуваме да запишат и лесна победа. Наш предлог е 1 со квота 1.45 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*