Среда, 10/07 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
10/07Флора vs Целје1X2тип: 2
7 / 10 единици
08/07/2024 12:40
Цеље е голем фаворити и очекуваме да ја оправдаат таа улога на овој натпревар.

Флора


Првенството во Естонија е во тек, а екипата на Флора после 20 изиграни натпревари се наоѓа на 3-то место на табелата со 36 освоени бода и покрај тоа што заостануваат многу зад лидерот Левадиа, може да кажеме дека имаат одлична сезона зад себе.


Цеље


Цеље е актуелниот шампион во Словенија. Тие имаа убедлива предност на лидерската позиција и без поголеми проблеми го зедоа пехарот во оваа земја. Во изминатиот период изиграа четири контролни натпревари и беа поразени само еднаш.


Предлог


Ако судиме според квалитетот, екипата на Цеље е далеку поквалитетен тим и очекуваме да ја оправда улогата на фаворит. Ние типуваме 2 со квота 1.44 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*