Недела, 16/06 - Фудбал, Норвешка, Дивизија 1
16/06Ејгерсундс ИК vs Валеренга ФудбалДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
11/06/2024 10:22
Овие две екипи се квалитетни и очекуваме да гледаме ефикасен дуел.

Егерсунд


Егерсунд оваа година има големи амбиции, а може да кажеме дека засега тоа им оди според планот. Имено, овој тим е на 3-то место и досега имаат освоено 22 бода од 12 натпревари, а од лидерот заостануваат само три бода.


Валеренга


Уште на почетокот на сезоната, Валеренга најави дека ќе „брка“ повраток во елитата. Во моментов се во серија од четири последователни победи и тоа докажува дека се сериозни во намерата. На последниот натпревар против Мос забележаа убедлива победа од 5-1 и сега на овој дуел влегуваат со добро расположение.


Предлог


Овде имаме дуел на две квалитетни екипи, па искрено очекуваме голови на двете страни. Типуваме ГГ со квота 1.42 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*